מטפלת סיעודית

על חשיבותה הרבה של המטפלת הסיעודית וכיצד תבחרו את המתאימה ביותר ליקירכם
 
משפחות רבות שיקירן זקוק לסיוע סיעודי מחפשות מטפל או מטפלת שיקלו עליו בחיי היומיום. לעתים מדובר בקשישים הזקוקים לסיוע קל בשל גילם או מצבם הבריאותי ולעתים בקשישים בגיל מתקדם שאינם מסוגלים לבצע פעולות כגון אכילה, הלבשה, רחצה ואפילו קימה מהמיטה. אך לפעמים מדובר גם בצעירים שזקוקים לסיעוד ממגוון סיבות כגון חו"ח תאונה קשה, מחלה, נכות, פציעה ועוד.

 
כיצד יכולה מטפלת סיעודית לסייע?

התשובה לשאלה הזו מורכבת וקשורה קודם כל בהיקף הסיוע לו זקוק המטופל. ישנם מקרים בהם מטפלת סיעודית תסייע מספר שעות שבועיות בלבד בהתאם לצרכים מיוחדים וישנם מקרים בהם תשהה המטפלת הסיעודית לצד המטופל 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע.
 
בכל המקרים בהם מתעורר צורך בטיפול סיעודי, מטרותיה העיקריות של המטפלת הסיעודית הן לאפשר למטופל להמשיך לחיות בכבוד, לשמור על שגרת חיים רגילה ככל הניתן ולסייע לו במגוון פעולות ומטלות, בהתאם לרמת הסיעוד: אכילה, בישול, רחצה והיגיינה, החלפת בגדים, ניקיון וסידור הבית ואפילו בסידורים וקניות או ביציאה מחוץ לבית במטרה לשאוף אוויר צח.
 
אך כאן לא מסתיים תפקיד המטפלת הסיעודית. במקרים מסוימים היא גם תוכל ללוות את יקירכם לטיפולים רפואיים, לקופת החולים או לבית המרקחת לטובת איסוף תרופות ועוד. בנוסף היא תוכל לוודא כי יקירכם ייטול את התרופות בהתאם להוראות הרופא.
 
משפחות המחפשות מטפלת סיעודית עומדות בפני אתגר לא פשוט: בחירת אדם שילווה את יקירן, אם זה למספר שעות בשבוע ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בטיפול סיעודי לאורך כל שעות היום. ללא ספק מדובר בהחלטה לא קלה הטומנת בחובה התלבטויות וחששות רבים, שכן הטיפול הסיעודי דורש ניסיון, הסמכה, מיומנות והכשרה מקצועית, אך גם התאמה למטופל, סבלנות, אחריות וערנות שתסייע למטפל להתמודד עם מצבי מצוקה.
 
המשותף לכל המשפחות המחפשות מטפלת סיעודית הוא הרצון למצוא את המטפלת המתאימה ביותר והרצון לדעת שיקירן נמצא בידיים הטובות והמסורות ביותר. במיוחד נכון הדבר במקרי סיעוד ממושך בהם הופכת המטפלת לאדם הקרוב ביותר למטופל המהווה לו פעמים רבות גם אוזן קשבת ואיש שיח איתו ניתן לשוחח.

 
אז איך תבחרו את המטפלת הסיעודית הנכונה?

לפני הכול, חשוב לוודא כי המטפל או המטפלת שתבחרו מועסקים בחברה המתמחה בשירותי סיעוד ומעסיקה מטפלים מנוסים העוברים את כל ההדרכות וההשתלמויות הנדרשות.
 
בנוסף, לפניכם מספר נקודות שמומלץ שתבדקו בטרם תקבלו את ההחלטה החשובה:
  • האם מדובר במטפלת מוסמכת? זכרו כי במסגרת תפקידה ייתכן והמטפלת תידרש לסייע ליקירכם בפעולות מורכבות הדורשות הכשרה וידע כגון מתן זריקות, תרופות ועוד.
  • האם מדובר במטפלת מנוסה? טיפול באדם סיעודי מצריך התמודדות עם מצבים מורכבים שחשוב שתדעו שהמטפלת שתבחרו התמודדה עמם, לפני הטיפול ביקירכם (כאן נזכיר לוודא שלא מדובר במטפלת בעלת ניסיון רב אך כזה שהביא עמו גם חוסר סבלנות ושחיקה מהמקצוע).
  • אישיותה ואופייה של המטפלת - חשוב שיקירכם יטופל על ידי אדם אמפתי, סבלני ובעל יכולת תקשורת טובה, תכונות שיסייעו בטיפול ביקירכם וגם בתקשורת עמכם.
  • התאמה ליקירכם - קריטריון חשוב מאין כמוהו לאור העובדה שהטיפול הסיעודי כרוך בתלות רגשית ופיזית של האדם הסיעודי במטפלו. לפיכך (וככל שזה ניתן), חשוב שתשתפו את יקירכם בבחירת המטפל שלו. שיתוף זה יסייע לכם בקבלת ההחלטה ויסייע גם ליקירכם שיחוש כי משתפים אותו ומתחשבים בדעתו. כאן נציין גם את סעיפי ההתאמה ה'טכניים' יותר (אך חשובים) שיסייעו בשגרת הטיפול ביקירכם כגון שפת דיבור, מין המטפל, ממדיו הפיזיים, כושרו הגופני ועוד.
  • המלצות על המטפלת - בקשו לשמוע חוות דעת ממטופלים קודמים ומשפחותיהם.

ולבסוף - כימיה והתרשמות ראשונית. לעתים תפגשו במטפלת שתיראה לכם מתאימה כבר ממבט ראשון. כימיה בין בני אדם היא דבר חשוב, לכן חשוב שתלכו עם הרגשות והתחושות שלכם (אך זכרו גם לא לדלג על שאר הסעיפים שציינו).
 
מידע נוסף:
מטפלת סיעודית  
מטפלים סיעודיים זרים - כל היתרונות  
אחות פרטית בבית חולים  
טיפול סיעודי בבית המטופל  
שירותי טרום סיעוד  
מבחן התלות - ADL  
קצבת הסיעוד לקשישים  
כיצד לבחור בית אבות?  
עזרה סיעודית לניצולי שואה  
מחפשים מטפלת סיעודית שתדאג ותטפל ביקירכם במסירות ורגישות?
צוות המטפלות הסיעודיות של שירה שירותי סיעוד יעניק ליקירכם את הטיפול המסור והטוב ביותר בביתו - 24 שעות ביממה או לפרקי זמן מוגדרים מראש, בהתאם לצרכיו ולמצבו הרפואי.

התקשרו אלינו או השאירו פרטים ונסייע לכם בבחירה החשובה, כך שתהיו בטוחים שיקירכם נמצא בידיים מנוסות, מקצועיות ומסורות.
 
 

מעוניינים במידע נוסף?
חייגו עכשיו: 072-33-80-309
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
חברות סיעוד     שירותי סיעוד בבית     אחיות סיעוד     טיפול בקשישים     בתי אבות     בתי אבות פרטיים     שירותי סיעוד בבית     בתי אבות ודיור מוגן     מטפלת סיעודית     טיפול סיעודי     שירותי סיעוד     מטפלת לאדם סיעודי     עובדים זרים לסיעוד     עובד זר סיעודי     עזרה סיעודית     אחות לאחר ניתוח     אחיות סיעודיות ללילה     אחיות פרטיות ללילה     אחיות פרטיות     מטפל פרטי 24/7     מטפלת סיעודית ישראלית     מטפלת פרטית 24/7     מטפלת פרטית     שירותי אחיות