חוק הסיעוד

כל אחד עלול בשלב כזה או אחר של חייו להפוך לסיעודי. יש כאלה שחלו או שנפצעו בתאונה וכעת נזקקים לטיפול ולעזרה. יש כאלה שהתבגרו ובאופן טבעי סובלים מירידה ביכולתם הגופנית, כך שהם מוגדרים כסיעודיים. במקרים הללו עומד לרשות הנזקקים לכך מענה שנקרא חוק הסיעוד. תחת אותו החוק ניתן למצוא את הכלים ואת הזכויות שניתן לממש תוך פניה לגורמים השונים. גורם מפתח שמספק מענה ברמת הזכויות והמימון של שירותים שונים הינו ביטוח לאומי. מי שיש לו קרוב משפחה נכה, מי שרוצה לסייע להורה קשיש שמתקשה ללכת בעצמו, לאכול באופן עצמאי, להתלבש – ביטוח לאומי סיעוד מהווה עבורו פתרון מלא או לכל הפחות חלקי.

גמלאות לפי רמות

הרובד החוקי המעשי של מה שניתן לכנות בשם חוק הסיעוד כולל בין היתר את ההגדרה של "מיהו סיעודי". מסתבר שאין מדובר בשאלה פשוטה שניתן לענות עליה "כן" או "לא" בלבד. יש רמות שונות של יכולת תפקוד, ובהתאם – של ירידה ביכולת התפקוד. יש הבדלים במענה שמקבלים מביטוח לאומי. ביטוח לאומי סיעוד מספק גמלאות לאנשים סיעודיים על פי רמות שונות של תפקוד. בין היתר, יש כאלה שמקבלים גמלת סיעוד זמנית, לתקופה קצובה. אחרים יקבלו אישור בגמלה רמה א' ואילו יש שיאושרו להם גמלאות על פי רמה ב' ואפילו על פי רמה ג'.

מבחן יכולת תפקוד

המשמעות של חקיקה היא שאין להפלות בין אזרח לבין אזרח. גם חוק הסיעוד בנוי כך שלא תהיה אפליה, שכל האנשים שיכולת התפקוד שלהם עונה על קריטריונים מסוימים יוכלו לקבל את זכותם בהתאם. איך קובעים מיהו חולה סיעודי ומהי יכולת התפקוד שלו? לצורך כך ישנם מבחנים מאוד מדויקים שמגדירים מה הנבדק יכול לבצע בעצמו ומה אינו מסוגל.

על פי חוק הסיעוד, אדם סיעודי יוכל לממש את זכויותיו באמצעות מוצרים שונים (למשל מוצרי ספיגה) או באמצעות קצבה כספית. כאשר חולה סיעודי זקוק לטיפול, הוא יכול לקבלו במוסד סיעודי או לחלופין באמצעות מטפל סיעודי בביתו. זקוקים למידע נוסף על מבחן תפקוד (מבחן תלות ADL)? מחפשים טיפול סיעודי מסור בבית? בחברת שירה שירותי סיעוד תמצאו אוזן קשבת ועובדים סיעודיים מקצועיים ואנושיים. 
מידע נוסף:
מידע נוסף:
מידע נוסף:
חברות סיעוד  
שירותי סיעוד בבית  
אחיות סיעוד  
טיפול בקשישים  
בתי אבות  
בתי אבות פרטיים  
שירותי סיעוד בבית  
בתי אבות ודיור מוגן  
מטפלת סיעודית  
טיפול סיעודי  
שירותי סיעוד  
מטפלת לאדם סיעודי  
עובדים זרים לסיעוד  
עובד זר סיעודי  
עזרה סיעודית  
אחות לאחר ניתוח  
אחיות סיעודיות ללילה  
אחיות פרטיות ללילה  
אחיות פרטיות  
מטפל פרטי 24/7  
מטפלת סיעודית ישראלית  
מטפלת פרטית 24/7  
מטפלת פרטית  
שירותי אחיות  
מחפשים מטפל סיעודי זר ליקירכם?
התקשרו אלינו או השאירו פרטים ואחד המומחים של שירה שירותי סיעוד ישוב אליכם ויעניק לכם את כל המידע לו את זקוקים.

אנו נסייע לכם ונבחר יחד אתכם מטפל מוסמך ומקצועי שיטפל ביקירכם במסירות, ובעיקר מישהו שתוכלו לסמוך עליו ולהיות בטוחים שיקירכם נמצא בידיים טובות ומסורות.
 

מעוניינים במידע נוסף?
חייגו עכשיו: 072-33-80-309
או מלאו פרטיכם וניצור קשר בהקדם:
חברות סיעוד     שירותי סיעוד בבית     אחיות סיעוד     טיפול בקשישים     בתי אבות     בתי אבות פרטיים     שירותי סיעוד בבית     בתי אבות ודיור מוגן     מטפלת סיעודית     טיפול סיעודי     שירותי סיעוד     מטפלת לאדם סיעודי     עובדים זרים לסיעוד     עובד זר סיעודי     עזרה סיעודית     אחות לאחר ניתוח     אחיות סיעודיות ללילה     אחיות פרטיות ללילה     אחיות פרטיות     מטפל פרטי 24/7     מטפלת סיעודית ישראלית     מטפלת פרטית 24/7     מטפלת פרטית     שירותי אחיות